Lajiliittopisteytystapahtumat

Salibandyliitto järjestää lajiliittopisteytyspäivät eri alueilla ja akatemioissa.

Lajiliittopisteytyspäivät:

ALLA OLEVIEN HELSINGIN PISTEYTYSPÄIVIEN OPPILAITOSJAKOA ON MUUTETTU SUUREN HAKIJAMÄÄRÄN JOHDOSTA. HAKIJOIDEN PISTEYTYSPÄIVÄ SELVIÄÄ KUTSUSTA. LISÄTIETOA TARVITTAESSA KUTSUN LÄHETTÄNEELTÄ.


7.4.2014 Helsinki 1, vastuuhenkilö Lasse Eriksson

Pisteytyspäivään kuuluvat oppilaitokset: Salpausselän lukio, Koulutuskeskus Salpaus, Päijät-Hämeen urheiluakatemia, Pajulahden urheiluopisto, Hyvinkää, Etelä-Kymenlaakson urheiluakatemia

 

8.4. 2014 Helsinki 2, vastuuhenkilö Lasse Eriksson

Oppilaitokset, joista hakijat kutsutaan pisteytyspäivään: Pohjois-Haagan yhteiskoulu, Helsingin tekniikan alan oppilaitos.

 

9.4.2014 Helsinki 3, vastuuhenkilö Lasse Eriksson

Oppilaitokset, joista hakijat kutsutaan pisteytyspäivään: Brändö Gymnasium, Mäkelänrinteen urheilulukio

 

10.4.2014 Helsinki 4, vastuuhenkilö Lasse Eriksson

Oppilaitokset, joista hakijat kutsutaan pisteytyspäivään: Helmi Liiketalousopisto, Leppävaraan lukio, Haukilahden lukio, Sotungin lukio, pääkaupunkiseudun urheiluakatemia, Urhea.

OPPILAITOSJAKO HELSINGIN/PÄÄKAUPUNKISEUDUN OSALTA ON ALUSTAVA. LOPULLISET PISTEYTYSPÄIVÄT MÄÄRÄYTYVÄT HAKIJOIDEN MÄÄRÄN PERUSTEELLA! 

11.4.2014 Tampere, vastuuhenkilö Lasse Eriksson

Oppilaitokset, joista hakijat kutsutaan pisteytyspäivään: Sammon keskuslukio, Tampereen seudun urheiluakatemia, Tampereen ja Pirkanmaan ammattiopistot.

 

8.4.2014 Turku, vastuuhenkilö Atte Juuti

Oppilaitokset, joista hakijat kutsutaan pisteytyspäivään: Kerttulin(ent. Aurajoen) lukio, Turun seudun urheiluakatemia, Turun ammatti-instituutti. Pisteytyspäivä järjestetään Kilosportissa, Virusmäentiellä klo 8-16.

 

Oulu 2014 päivämäärä avoin, vastuuhenkilö Karo Kuussaari

Oppilaitokset, joista hakijat kutsutaan pisteytyspäivään: Ouluseutu urheiluakatemia, Kastellin lukio. Oulun akatemiaan hakevat pelaajat pisteytetään hakemusten ja valmentajien keskusteluiden perusteella. Akatemiassa ei järjestetä erillistä pisteytyspäivää.

 

15.4.2014 Kuopio, vastuuhenkilö Mikko Tiihonen

Oppilaitokset, joista hakijat kutsutaan pisteytyspäivään: Kuopion klassillinen lukio, Savon ammattiopisto.

 

1.4.2014 Seinäjoki, vastuuhenkilö Mikko Helanen

Etelä-Pohjanmaan urheiluakatemian nettisivuilta löytyy linkki, jonka kautta hakijat ilmoittautuvat testipäivään. Lisätietoja mikko.helanen@salibandy.net tai www.epurheiluakatemia.fi

 

4.4.2014 Pori, vastuuhenkilö Antti-Jussi Härkönen

Oppilaitokset, joista hakijat kutsutaan pisteytyspäivään: Porin suomalaisen yhteislyseon lukio, Satakunta Sports Academy

 

Joensuu 2014(helmikuun alku), vastuuhenkilö Petri Kettunen

Oppilaitokset, joista hakijat kutsutaan pisteytyspäivään: Joensuun urheiluakatemia

 

16.4.2013 Jyväskylä, vastuuhenkilö Veli-Matti Hemmo

Oppilaitokset, joista hakijat kutsutaan pisteytyspäivään: Voionmaan lukio, Keski-Suomen urheiluakatemia

 

Lajiliittopisteytystapahtumien vastuuhenkilöiden yhteystiedot

Atte Juuti                           atte.juuti@salibandy.net                      0400 509 909
Petri Kettunen                     petri.kettunen@islo.jns.fi                    0400 529 015
A-J Härkönen                      antti-jussi.harkonen@pori.cedunet.fi    040 592 0763
Mikko Helanen                    mikko.helanen@salibandy.net              0400529 027
Mikko Tiihonen                    mikko.tiihonen@salibandy.net             050 548 6654
Karo Kuussaari                    karo.kuussaari@ope.ouka.fi                050 589 3899
Lasse Eriksson                    lasse.eriksson@salibandy.net               0400 529 016

Veli-Matti Hemmo               veli-matti.hemmo@healthandtraining.net 040 163 6696